Vůdcovský srub “vůdčák”

Malý srub, který sousedí s bránou do tábora, je jedním z prvních stavení, které uvidíte při příjezdu do tábora. Je kanceláří i ložnicí hlavního vedoucího a místem přípravy většiny her. Přes den je centrem veškerého dění a díky nástěnkám také zdrojem důležitých informací. Kromě “hlavase” se v něm často zabydlí včely, vosy a nebo i sršni. Dětem vstup zakázán.

Kuchyně

Místo, kde se pořád něco děje. Hlavně se zde tedy připravují veškerá jídla a také se i vydávají strávníkům. Děti zde také mají neustálý přístup k pití. V posledních letech prošla poměrně velkou údržbou. Zvětšil se pracovní prostor, opravily podlahy a spousta dalších drobností. Také kamna jsou po velké rekonstrukci jako nová. Dětem vstup zakázán.

Jídelna

Největší budova základny. Veškeré jídlo se konzumuje zde. Místa je tu požehnaně, přibližně pro osmdesát lidí. Často je využívána také k rukodělným činnostem a nebo jako společný úkryt při deštivém počasí. Vstup volný.

Buňky

Na naší základně máme buňky dvě, přímo vedle sebe. Větší je vybavena palandami a slouží jako marodka. Lze tu zatopit v případě delších dešťů nebo zimy. Menší je skládek pro různé sportovní náčiní, společenské hry, knihy, potřeby ke hrám a každodennímu běhu tábora. Vstup podmíněn.

Umývárna

Již několik let máme novou umývárnu blíže k táboru. Je rozdělena do několika částí. Hlavní část slouží k běžné každodenní hygieně, děti ji navštíví několikrát denně. Další část je sprcha s převlékárnou, během tábora se děti několikrát vysprchují v teplé vodě. Tu ohřívá velký brutar, který je v nepřístupné části. Vstup s doprovodem.

Nástupiště

Prostor ohraničený stany a “vůdčákem”. Je místem pravidelných nástupů, typickým startovním místem různých her a nebo třeba motivačních scének. Najdeme zde stožár s vlajkou, velké ohniště a jako na každé správné osadě také totem. Vstup nutný.

Hřiště

Na naší základně máme dvě hřiště. Jedno větší s brankami převážně užívané na fotbal a jiné běhací hry. Druhé menší se sítí určené na volejbal, vybíjenou, ringo a podobně. Vstup volný.

Stany

Stanů máme v našem táboře několik desítek. V každém bydlí dvě děti, které mají k dispozici postel a stolek. Celý tábor je to jejich pokojík, kam ostatní nechodí. Tedy kromě každodenní návštěvy zdravotníka, který ohodnotí pořádek nebo nepořádek ve stanu. Vstup jen s majitelem.

Tee-pee

U hřiště pod kuchyní lze už pár let najít klasické indiánské tee-pee. Slouží jako klidné místo pro odpočinek nebo učení se nových věcí. Může se v něm strávit příjemná noc u praskajícího ohně. Vstup podmíněn.

Přístřešky

Posledních pár let se také objevují dva hojně využívané přístřešky. Velký modrý mezi jídelnou a nástupištěm je určený dětem. Mají zde ideální podmínky pro trávení volného času. Vstup volný. Menší je před kuchyní, určený vedoucím, děti se zde vyskytují jen při službě v kuchyni. Vstup podmíněn.

Bažina

Malá chaloupka pochybné konstrukce stojící vedle kuchyně. Bydlí tam většinou technici, takže není radno se potloukat okolo. Vstup zakázán.

Mycí pult

Poblíž kuchyně se nachází přístřešek, který chrání před deštěm mycí pult. Asi není třeba vysvětlovat k čemu slouží čtyři dřezy, které se zde nachází. Vstup nutný.

WC

U nás v lese máme suché záchody, krásné kadibudky. Holky mají své, kluci mají své a vedoucí taky. Na všech je k dispozici voda a mýdlo. Záchody se každý den čistí a dezinfikují. Vstup nutný.

Zastávka “U Stanleyho”

Malá střešní konstrukce na nástupišti vedle stožáru. Vypadá jako zastávka a jmenuje se “U Stanleyho”, protože nikdo jiný neví proč tam je a k čemu slouží…:-)

  • Novinky

  • Partneři