Co je třeba udělat/vědět před táborem?

Přihlásit se na tábor

Nejjednodušší cestou je vyplnit online přihlášku ZDE na našich webových stránkách. Pro jinou možnost kontaktujte hlavního vedoucího. Přihlášku vyplňujte pečlivě, sdělte veškeré informace o zdravotních a jiných problémech.

Poslat přihlášku

Vytištěnou přihlášku je nutno poslat hl. vedoucímu na určenou adresu. Dodržujte termín uzavírky, po tomto termínu už nemusí být přihláška přijata.

Zaplatit tábor

Přihláška je závazná až po uhrazení platby za tábor. Proto doporučejeme zaplatit co nejdříve a zajistit si tak místo na táboře. Při platbě použijte číslo přihlášky jako variabilní symbol. Číslo našeho účtu je 263411848 / 0300. (Často na dětský tábor přispívá zaměstnavatel, zeptejte se na možnosti u Vašeho zaměstnavatele. Hlavní vedoucí Vám dodá veškeré informace a vystaví fakturu.)

Zajistit potřebné dokumenty

Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci, který vyplní lékař. Je platný 12 měsíců a je nutný pro účast na táboře. Přiložte k němu kopii kartičky pojišťovny. Potvrzení můžete odeslat spolu s přihláškou.

Prohlášení zákonného zástupce (bezinfekčnost), které vyplní zákonný zástupce v den odjezdu na tábor. Odevzdává si při příjezdu na tábor.

Kopii očkovacího průkazu, může být poslána s přihláškou nebo odevzdána při příjezdu na tábor.

Po přihlášení na tábor si můžete dokumenty již předvyplněné stáhnout a vytisknout. Případně si můžete stáhnout prázdnou šablonu. Posudek o způsobilosti ZDE a Prohlášení zák. zástupce ZDE.

Ujistit se o časech příjezdu a odjezdu

Naše tábory zpravidla začínají v neděli odpoledne a končí za dva týdny v sobotu. Ověřte si přesný čas a datum příjezdu a odjezdu z tábora na konkrétní běh. Uvedené časy, prosím, dodržujte! Usnadníte tím organizaci tábora.

Znát kontakty na hl. vedoucího, adresu tábora

Kontakty na hlavního vedoucího najdete na přihlášce nebo zde na stránkách v sekci Tábory. Kontakt je určen pro dotazy ohledně tábora a případné urgentní situace. Pro komunikaci s dětmi používejte poštu. Adresa na tábor je: LT Na Kocandě, 387 75, Skočice okr. Strakonice.

Pořádně zabalit

Umět si zabalit je důležitá schopnost každého táborníka. Každý by si měl balit sám nebo pod dozorem, aby věděl, kde co má. Nejvhodnější je starší pevný kufr, který se pohodlně vejde pod postel a dobře se v něm udržuje pořádek.

 

Co rozhodně zabalit na tábor?

Některé věci jsou důležité, jiné méně, záleží na každém, co potřebuje. Následující seznam popisuje věci, které budou potřebné a měl by je mít každý účastník tábora! Všechny věci doporučejeme zřetelně označit a do kufru přibalit i seznam věcí. Je vhodné si vzít věci starší, které se mohou ušpinit nebo poškodit, přeci jenom máme tábor v lese.

 

Léky

Při příjezdu na tábor je nutné odevzdat všechny užívané léky zdravotníkovi tábora. Všechny léky podepište a doplňte dávkování. Zdravotníkovi také sdělte veškeré další informace o aktuálním zdravotním stavu.

Boty

Na táboře se užije několik druhů bot. Sportovní boty na běhání a chůzi po lese, hodí se i více párů. Pohodlné pevné prošlápnuté boty na delší procházky, ideálně tzv. “pohorky”. Holínky pro případ mokrého počasí jsou nezbytné. Pro teplé odpočinkové chvíle také nezapomeňte na volnou obuv jako jsou pantofle, sandály apod.

Oblečení

Trika, šortky, tepláky, mikiny a všechno, co rádi nosíte. Hodí se i teplejší oblečení na večery. Tábor trvá téměř dva týdny a koná se v
přírodě, myslete na to při balení a zabalte všeho dostatečný počet.

Ponožky

Ponožky jsou velmi důležité pro pohodlí při každodenních činnostech na táboře. Zabalte nejméně jeden pár na den, avšak doporučejeme párů více, které se jistě užijí a nezaberou moc místa.

Spodní prádlo

Platí to samé co u ponožek. Čím více, tím lépe.

 

 

Oblečení na spaní

Pyžamo, tepláková souprava nebo cokoliv, co bude vyhrazeno pouze pro spaní.

Spacák

Spacák, který by měl vyhovovat potřebám dítěte. Měl by být dostatečně teplý, pohodlný, s funkčním zipem a s obalem pro případné balení na cestu. I letní noci mohou být chladné, proto nedoporučujeme levné “průhledné” spacáky.

Pokrývka hlavy

Pokrývka hlavy je naprostou nutností pro absolvování tábora. Každý by měl mít pár věcí na hlavu s sebou. Je už jedno jestli to bude kšiltovka, klobouk nebo šátek.

 

Ešus

Kompletní tábornický třídílný ešus je základní vybavení táborníka. Ešus by měl obsahovat malý a velký ešus, víčko. Jednotlivé části by do sebe měly pasovat a držet tak pohromadě. Malý i velký ešus by měly mít funkční držátko. Z ešusu se cokoliv nejlépe jí lžící. Rozhodně si neberte různé jídlonosiče, plastové misky, apod.! Nejvhodnější je tradiční hliníkový ešus, který se léty osvědčil. Jeho praktičnost je názorně vysvětlena v reportáži od ČT. Ke zhlédnutí ZDE.

Pláštěnka

Pláštěnka je podobně jako pokrývka hlavy nezbytností. I za deště se totiž občas musí ven. Pláštěnka by měla být pevná, bez děr a dostatečně dlouhá, aby voda nestékala na kalhoty.

 

Plavky

V létě občas bývá dostatečně hezky i na koupání v přírodě, proto nezapomeňte na plavky.

Ručník

Menší ručník pro každodenní potřebu jako mytí rukou, obličeje. Hodí se i více kusů, protože se snadno ušpiní. Velký ručník (osuška) se hodí po sprchování nebo návštěvě koupaliště.

Hygienické potřeby

Ideálně v jedné taštičce potřeby pro každodenní hygienu, které se užijí v umývárně (mýdlo, kartáček, zubní pasta). Ostatní věci jako šampon, jelení lůj, papírové kapesníčky a všechno ostatní, co potřebujete, zabalte zvlášť.

Hrníček

Hrníček by měl být dostatečně velký, pokud možno nerozbitný a s ouškem (přenášení horkých nápojů). Nejlepší je klasický plecháček.

Láhev na pití

Uzavíratelná cestovní láhev pro opakované použití, dobře těsnící. Hodí se při delších hrách nebo procházkách po okolí.

 

Utěrka

Každý si své nádobí myje a utírá sám. Utěrka je nutná pro každého, lépe si jich vzít několik. Čisté a suché nádobí je důležité pro zdraví.

Menší batoh

Batůžek, chlebník nebo něco, do čeho se pohodlně vejde svačina, láhev s pitím, pláštěnka a třeba mikina. Neměl by překážet chůzi. Hodí se při delších hrách v terénu.

 

Velký batoh

Velký batoh, který se užije v případě delšího pobytu mimo tábor. Musí se vejít svačina, pití, pláštěnka, náhradní (teplé) oblečení a další drobnosti. Ideální je dostatek prostoru pro možnost dovnitř zabalit i spacák. Spacák (karimatku) by mělo každopádně jít snadno přivázat k batohu. Silné a pevné popruhy jsou základ pro pohodlné nošení. Ještě lépe je, když má batoh zpevněná záda a bederní popruh. Doporučejeme pohodlnost nošení nepodceňovat, děti mohou batoh mít na zádech i na několikakilometrové cesty.

Špiník

Dostatečně velký pytel (ne igelitový) na špinavé věci – možno použít třeba sypek od polštáře. Nikdo přece nechce voňavé čisté prádlo míchat se smradlavými ponožkami.

 

Baterka

Baterka je důležitá pro noční orientaci ve stanu i v táboře. Zabalte ji s novými bateriemi, ať něco vydrží. Pro jistotu přibalte i baterie náhradní a pokud to jde i žárovku.

Věci na výlet

Slušné oblečení na výlet, ve kterém se děti nestydí jít do města. Kapesné přiměřené věku dítěte.

 

Další věci, které se určitě neztratí…

Deka, prostěradlo, výtvarné potřeby, hudební nástroj, dopisy (pohledy) s adresami, šitíčko, prací prostředek, kniha, náhradní baterie, opalovací krém, sluneční brýle, šátek (babičkovský), “KPZ”, B-komplex, repelent, toaletní papír, kapesní nůž (starší děti), oblíbená hračka…

 

Co k nám na tábor nepatří?

Mobilní telefon a jiná elektronika

Na našem táboře nebyla doposud zavedena elektřina a také to tak zůstane. Jsou proto zakázány mobilní telefony, aby si všichni užili času spolu a v přírodě. Jiná elektronika na tábor také nepatří, nedá se nijak dobít a také se ráda v přírodě ničí (vlhkost, prach).

Jídlo a sladkosti

Stan není spíž. Jakékoliv jídlo ve stanu přiláká mravence, myši apod., které se pak pustí nejenom do sladkostí. Děti mají na táboře jídla dost, takže své zásoby nepotřebují.

Šperky

Veškeré ozdoby těla jsou v lese zbytečné a snadno se ztratí. Neberte si na tábor šperky a jiné drahé věci.

Cigarety, alkohol

Tyto látky jsou pro děti zakázané všude, u nás to platí dvojnásob. Kdokoliv přistižen s cigaretou nebo alkoholem může být okamžitě vyloučen z tábora bez náhrady. O jiných návykových látkách ani nemluvě.

Neslušné chování

Velký kolektiv může fungovat pouze, když se všichni chovají k sobě s úctou. Na táboře si všichni tykáme a proto se k sobě chováme jako přátelé. Nemluvíme sprostě, neurážíme ostatní a navzájem si pomáháme.

 

Jak to na táboře chodí?

Děti

Našeho tábora se běžně účastní 50 až 60 dětí od věku 6 do 15 let.

Družiny

Děti bývají rozděleny rovnoměrně do 6 družin, které mezi sebou soutěží v celotáborové hře. Každou družinu má na povel instruktor a zkušený oddílový vedoucí.

Program

Program táborů je velmi rozmanitý. Děti se naučí mnoha užitečným tábornickým a jiným dovednostem. Ve hrách je podporována fantazie, spolupráce a tvořivost. V programu se pravidelně objevují i zážitkové aktivity (lanové překážky, putovní výlet, spaní v lese, …) nebo různé rukodělné činnosti. Nicméně většina programu se zaměřuje na pohyb a pobyt v přírodě.

Ubytování

Děti jsou ubytovány po dvojicích ve stanu. Kluci a holky zvlášť.

Jídlo

Každý den se v naší kuchyni připravuje pět jídel (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře). Děti u nás rozhodně hlady netrpí.

Hygiena

V naší umývárně máme k dispozici tekoucí vodu. Každý večer a ráno probíhá větší mytí (čištění zubů, mytí obličeje, rukou) a několikrát denně si děti chodí mýt ruce. Párkrát za tábor se sprchujeme teplou vodou.

Denní režim

Každý den má pevně daný režim, kterým se řídí průběh tábora (budíček, polední klid, večerka, …).

Táborový řád

Všichni účastníci tábora souhlasí s dodržováním táborového řádu, jeho vážné porušení může vést k vyloučení z tábora.

Návštěvy

Návštěvy rodičů, prarodičů a kohokoliv jiného jsou z hygienických a hlavně výchovných důvodů zakázány!

Způsobené škody

Veškeré škody (stany, sportovní náčiní, jiné vybavení, …), které způsobí dítě na táboře hradí zákonný zástupce.

 

Kde vlastně je náš tábor?

Náš tábor Na Kocandě se nachází na palouku poblíž obce Skočice nedaleko Vodňan. Všude kolem jsou lesy a kopce. Základna se totiž nachází na úpatí kopce Hrad. Více o základně se dozvíte ZDE. Snadno k nám trefíte podle této jednoduché mapky nebo online mapy, kterou najdete úplně dole na konci stránky.

  • Novinky

  • Partneři