Na každém z našich táborů je mnoho lidí, kteří se starají o program, jídlo, bezpečí a celkově hladký průběh celého tábora. Každý má své povinnosti a starosti, věří, že jeho funkce je ta nejdůležitější a podle toho k ní přistupuje. Pokusíme se Vám tedy přiblížit, kdo a co u nás na táboře dělá…

Hlavní vedoucí – “Hlavas”

     Má na starosti všechny organizační a formální přípravy tábora. Vybírá si personál a rozdává úkoly. Na táboře na vše dohlíží, řeší problémy a je zkušeným rádcem. Má přehled o všech dětech, je poslední instancí při průšvizích dětí. Zajišťuje komunikaci mezi táborem a civilizací.

Zástupce hl. vedoucího – “Zástupeckej”

    Většinou se stará o samotný program tábora, celotáborovou hru. Připravuje hry, rozdává úkoly oddílovým vedoucím a instruktorům, aby každá hra proběhla, co nejlépe. Snaží se vedoucí a děti motivovat a povzbuzovat ke spolupráci, přátelství. V případě nepřítomnosti hlavase přebírá jeho povinnosti.

Zdravotník – “Zdraví, Zdravíčko”

     Odborně kvalifikovaný člen týmu. Stará se o všechny účastníky tábora, děti i dospělé, zodpovídá za jejich zdraví, ošetřování a pravidelnou medikaci. Dohlíží na stravování, hygienu, pitný režim a celkový zdravotní stav všech. Usměrňuje přílišné ambice tvůrců her s ohledem na složení tábora.

Kuchař – “Kuchtík, Káčko”

     Jeho královstvím je kuchyně a roztopená kamna v ní. Vstává mezi prvními a denně připravuje pět jídel pro celý tábor. Protože 80 porcí jídla už je pěkná dávka, zpravidla má k ruce pomocného kuchaře. V posledních letech kuchaři zvládají i různé diety způsobené alergiemi (lepek, laktóza, atd.).

Oddílový vedoucí – “Oddílák, Véčko”

     Oddíloví vedoucí se střídají jako denní vedoucí tábora – “dévéťák”. Ten má na starost průběh celého dne, organizaci času a lidí, tak aby se všechno stihlo a proběhlo v klidu. Jinak se oddílák podílí na přípravě her a pomáhá s programem. Je k dispozici instruktorům jako zkušenější kolega.

Instruktor – “Íčko”

     Má nejblíže k dětem. Stará se o svojí družinu od rána do večera, je s nimi prakticky všude. Dětem je starším kamarádem, který je učí novým věcem, spolupráci, kamarádství. Při hrách je motivuje a je součástí týmu, se kterým chce vyhrát. Je schopný vypozorovat problémy, vyslechnout děti a se vším jim pomoci.

Hospodář – “Hospodář”

     Zajišťuje přísun veškerého materiálu na tábor. Od masa, zeleniny až po kartáčky a baterky. Když není zrovna na cestách, pomáhá v kuchyni, technikovi nebo při hrách.

Technik – “THP, HoKR”

     Veškeré technické zázemí tábora má na starost technik. Mezi hlavní povinnosti patří zajistit dostatek vody do kuchyně, na mytí a koupání, dřeva na topení a veškeré opravy na vybavení tábora. Dětem opraví rozbitý zip u stanu nebo třeba nefunkční baterku.

 

Personál 1.běhu 2020

Michal “Rouči” Roučka
Hlavní vedoucí
Miroslava “Liška” Lišková
Zdravotnice
Peťa “Píďa” Skotnicová
Oddílák
Verča Roučková
Oddílák
Martin Kocourek
Oddílák
Klára Škultetyová
Instruktor
Alča Fedorová
Instruktor
Lukáš Brůžek
Instruktor
Jan Šruc
Instruktor
Barbora Vavřínová
Instruktor
Veronika Filipová
Instruktor
Standa Skotnica “Stanley Skóťa”
Hospodář
Vašek “Třešťa” Třeštík
Kuchař
Pavel “Kachny” Kačírek
Technik
Tomáš Zdobnický
Předseda spolku

 

Personál 3.běhu 2020

Honza “Řízek” Kubíček
Hlavní vedoucí
Hanka Malá
Kuchařka
Kačka Brabencová
Zdravotnice
Kamil Koza
Program
Míša Michalová
Program
Verča Zdobnická
Oddílák
Jindra “Metelka”
Oddílák
Emil Miler
Oddílák
Janča
Oddílák
Pavel Sebera
Instruktor
Kačka “Kachna” Moravcová
Instruktor
Eliška Králová
Instruktor
Anežka Kolešová
Instruktorka
David Král
Instruktor
Ondřej Slavík
Instruktor
Karel “Rybíz” Matoušek
Kuchař
David Malý
Hospodář
Radek Polena
Technik
Tomáš Zdobnický
Předseda spolku
  • Novinky

  • Partneři