Vložil Tomáš | Oddíl

Po páteční schůzce 30.září zůstala většina dětí na chatě. Chystalo se totiž již tradiční přespání na chatě následované sobotní procházkou po okolí Protivína. V chatě už bylo připraveno překvapení v podobě tanečních desek, ale ještě předtím jsme si všichni opekli něco k snědku na ohni. Několik hodin tancování na deskách všechny unavilo, přesto jsme ještě zhlédli dva filmy promítané na plátno. Snadno se potom usínalo.

Sobotní ráno začalo společnou snídaní a v devět hodin už jsme byli připraveni vyrazit na cestu. Vycházející sluníčko slibovalo pěkné počasí… Cesta vedla přes Bečelov, Zelendárky a kolem rybníků do Pařezí, lesem pod Kamýkem do Nové Vsi a dále do Žďárských Chalup. Po krátkém odpočinku na místním dětském hřišti jsme se vydali zkratkou přes les k Rabyni a odtud už to bylo zpět na chatu jenom kousek. Prožili jsme asi poslední den babího léta v krásné přírodě. Zahráli si několik her, objevili spoustu zajímavých míst a výhledů do okolí.

Nikomu vlastně ani nedošlo, že máme v nohách více jak 13 kilometrů, když jsme se příjemně unaveni vrátili odpoledne na chatu. Zbývalo už jenom probrat všechny dojmy a zážitky z cesty, rozloučit se a jít o všem povyprávět domů rodičům. Fotky z procházky a ostatních akcí našeho spolku najdete ZDE.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


  • Novinky

  • Partneři